DUL VE YETİM AYLIKLARINA İLİŞİN SORU VE CEVAPLAR

1- Soru: Eşimden SSK’dan dul aylığı alıyorum. Babamdan Emekli Sandığı yetim aylığı alabilir miyim?Cevap: SSK ‘dan dul aylığı alanlar, Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler. NOT: Hizmet süresi 5 ile 10 yıl arası olanların yetimleri; aylık gelirlerinin olmaması halinde, Emekli Sandığından yetim aylığı alabilirler. YASAL DAYANAK : 5434 sayılı Kanunun 66,67 ve 68. maddeleri 2- Soru: SSK […]